DOLAR: 6.08 TL
EURO: 6.80 TL

Rölyef Ortaköy Camisi

9 ay önce
150 kez görüntülendi

Rölyef Ortaköy Camisi

Rölyef Nedir , Nasıl Yapılır, Seramik, Ahşap 

Malzemeler;

Karton

Mukavva

Siyah Kalem

Sarı karbon kağıdı

Silikon

Mantar

Asetat (Camlar için)

Makas

Maket Bıçağı

Boğaz Köprüsü için Tel

Ortaköy Camisinin Renkli Fotokopisi

Kasa Hazırlığı;

Kasayı çerçevecilerde de yaptırabilirsiniz. Gökyüzü ve yer eğimi için mukavva , silikon , alçı,tutkal Boyama için renkli ve su bazlı boyalar ve vernik

Yapılışı;

Çalışılacak olan manzara resminin istenilen ebatta büyütün. Bir renkli bir de renksiz fotokopisini çekin. Caminin resmini ana hatları ile kartona sarı karbon kağıdı ile aktarın. Caminin pencere ve kapılarını maket bıçağı ile oyun. Daha sonra hazırladığınız ve derinlik verdiğiniz zemine camiyi oturtun. Resme bakara Camiye derinlik verin. Resimde nasıl gözüküyorsa büyüklük ve küçüklüklerini ona göre ayarlayın. Zemine açılı tutkal karışımını dökün.  Tekneye bu karışımı dökmeden kayığı resme monte edin ondan sonra karşımı dökün. Sokağın taşlarına kürdanla şekil verin. Gerçek zincirle korkulukları birbirine bağlayın. Boğaz köprüsünü mukavvaya çizilir. Üzeri Cami de olduğu gibi alçı ile kaplanır. Caminin ve köprünün pürssüz olması için su ile incelterek elle şekil veriniz. Köprünün demirlerini telle yapınız. Resme bakarak yağlı veya su bazlı boya ile boyayınız. En son olarak bir hafta beklettikten sonra iyice kuruması gerekiyor. Verniğini sürünüz. İstanbul da pek çok köşk , yalı , gibi tarihi özelliği çok olan dış mekan çalışmalarını İnternet ortamı , google arama motorunu kullanarak rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpek ve Organze Kurdeleden Tablo Yapımı başlıklı makalemizde İpek Kurdele Modelleri, İpek Kurdele Teknikleri ve İpek Kurdeleden Tablo hakkında bilgiler verilmektedir.

Rölyef Ortaköy Camisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Başvuru Yap


Yukarı Çık